Garmin IMG 🧭

Garmin IMG

Open Beta
.img · application/vnd.garmin.img

Garmin IMG to format map nawigacyjnych dla urządzeń GPS firmy Garmin (eTrex, Oregon, Drive). Nasza usługa konwertuje dane OpenStreetMap do pliku IMG za pomocą programu mkgmap. Plik wynikowy kopiuje się do nawigacji GPS na potrzeby nawigacji offline.

Eksportuj Garmin IMG teraz ✨ Otwarta beta — bezpłatnie, bez ograniczeń

Najważniejsze funkcje

✓Wyznaczanie tras na urządzeniu
✓POI z możliwością wyszukiwania
✓Poziomice wysokości
Example Garmin IMG export (central Moscow, 1x0.5 km)
Example: central Moscow, ~1×0.5 km, medium detail

O formacie Garmin IMG

IMG is the format of the vector maps Garmin installs on its devices: eTrex, Oregon, GPSMAP, Edge bike computers, automotive Drive units. It is not a picture but a map with a road graph, so the device will plan a route on it, find an address and warn you about turns — with no internet.

The export is for when the stock map is not enough: in your region the manufacturer only provides rivers and highways, and you need hiking trails, recent development or a district that simply is not in the catalog. OpenStreetMap is updated by the community daily, and a map built from it is often more detailed than the factory one.

On export the selected layers are converted into OSM data and compiled by the mkgmap program — the standard Garmin map building tool the whole community uses. The output is a single gmapsupp.img file with routing, a search index and points of interest; labels are written in UTF-8.

If the server-side build is unavailable for some reason, the export will honestly report an error rather than hand you a file the device will not accept.

Jaki program otwiera pliki Garmin IMG

Następujące programy i aplikacje mogą otwierać, edytować i pracować z plikami Garmin IMG (.img) wyeksportowanymi z OSM2CDR:

🗺Garmin BaseCamp 💻Garmin MapInstall 💻Garmin eTrex 💻Garmin Oregon 💻QMapShack

Format specifications

Kto korzysta z map Garmin IMG

🏗
Nawigacja GPS
A full vector map on the device: routing, search and turn prompts with no connection.
💻
Turystyka piesza i trekking
Trails, shelters and springs from OpenStreetMap that are missing from factory maps.
📊
Jazda rowerem
A detailed map for a bike computer with paths, dirt roads and cycling infrastructure.
🎨
Nawigacja samochodowa
A map of a district or a country for a Garmin car navigator, including recent development.
🗺
Mapy offline
Everything works without internet — the map sits in the device's memory.

Jak wyeksportować Garmin IMG

1
Zaznacz obszar
Narysuj prostokąt lub wielokąt na interaktywnej mapie pod adresem osm2cdr.ru
2
Wybierz Garmin IMG
Wybierz Garmin IMG z listy 127 dostępnych formatów eksportu
3
Eksportuj
Kliknij Eksportuj i otrzymaj plik .img w ciągu 1-5 minut
4
Pobierz
Pobierz gotowy plik Garmin IMG i otwórz go w Garmin BaseCamp

Jak otworzyć po eksporcie

Popularne mapy w formacie Garmin IMG

Darmowy

Uzyskaj eksporty map w formacie Garmin IMG

Pobieraj profesjonalne mapy Garmin IMG z OpenStreetMap. Natychmiastowe generowanie, dowolny obszar.

Bezpłatnie / eksport
Eksportuj Garmin IMG teraz →

Najczęściej zadawane pytania

Jak wgrać IMG do Garmina? ▼
Czy obsługuje wyznaczanie tras? ▼
Will the new map erase the device's stock map? ▼
What language will the labels be in? ▼

Garmin IMG guides and tutorials

Powiązane formaty

Często eksportowane razem

Related Articles