osm2cdr.ru
V
© OpenStreetMap
Kufiri · Timor-Leste · OpenStreetMap
NdërtesaRrugëUjëGjelbërimKufiri
Hartë e gatshme · të dhëna OSM

Harta e Timor-Leste

Vend · 1.1M · 29,190 km2

A ready-made vector map with buildings, roads and features — for CAD, GIS and print. Free, no registration.

Zgjidhni një format
Shkarko · PDF, ≈ 3.3 MB
Të gjitha 134 formate Përshtatni zonën tuaj
133 formatetë dhëna OSMpa regjistrimfree

Pasaporta e hartës

29,190 km2
Sipërfaqja
25 970
Ndërtesa
9 764 km
Rrugë
3 036
Pika me interes
Përshtatni harten për veten tuaj

Hapni zonën e Timor-Leste në konstruktor dhe ndryshoni shtresat, stilin, formatin dhe sistemin e koordinatave për detyrën tuaj.

Hap në konstruktor

Çfarë ka harta si parazgjedhje

Kështu ndërtohet harta si parazgjedhje — çdo parametër mund të ndryshohet në konstruktor.

Format
PDF zgjidh
Shtresa
Rrugë, Ndërtesa, Ujë, Gjelbërim, POIndrysho
Stil
Standard (me ngjyra)ndrysho
Detajimi
përmbledhëse (auto)ndrysho
Numrat e shtëpive
nuk duken në këtë shkallëndrysho
Pika me interes
nuk duken në këtë shkallëndrysho
Sistemi i koordinatave
WGS 84 (auto)ndrysho
Madhësia e fletës
Relievi dhe rrjeta
çaktivizuarndrysho

Shkarko harten e Timor-Leste në 134 formate

I njëjti grup të dhënash OpenStreetMap — në formatin për programin tuaj. Zgjidhni sipas detyrës: CAD, vektor, GIS, 3D ose shtyp.

Formate të njohuraformatet më të zakonshme
MË E ZAKONSHME
PDFpër shtyp dhe shikim.pdf · ≈ 3.6 MB
CDRpër CorelDRAW.cdr · ≈ 560 KB
SVGpër Illustrator, Inkscape, web.svg · ≈ 4.2 MB
GeoJSONpër QGIS dhe harta web.geojson · ≈ 5.3 MB
DWGpër AutoCAD, nanoCAD, BricsCAD.dwg · 428 KB
CADvizatim dhe projektim
DWGFREE
AutoCAD.dwg · 428 KB
DXFFREE
Shkëmbim CAD.dxf · ≈ 17.2 MB
CDRFREE
CorelDRAW.cdr · ≈ 748 KB
DGNFREE
MicroStation.dgn · ≈ 3.3 MB
Vektorilustrim dhe web
SVGFREE
Web · vektor.svg · ≈ 5.6 MB
AIFREE
Illustrator.ai · ≈ 4.6 MB
EPSFREE
Prodhim poligrafik.eps · ≈ 4.5 MB
PDFFREE
Vektor · shtyp.pdf · ≈ 4.8 MB
GIStë dhëna të gjeoreferencuara
GeoJSONFREE
GIS · të dhëna.geojson · ≈ 7.2 MB
ShapefileFREE
QGIS · ArcGIS.shp · ≈ 927 KB
KMLFREE
Google Earth.kml · ≈ 6.9 MB
GeoPackageFREE
GeoPackage.gpkg · ≈ 3.9 MB
3Dvëllim dhe modele
STLFREE
Shtypje 3D.stl · ≈ 321 KB
OBJFREE
Model 3D.obj · 1 KB
glTFFREE
3D · web.gltf · ≈ 232 KB
DAEFREE
Collada.dae · ≈ 214 KB
Shtypraster dhe faqosje
PNGFREE
Raster · tejdukshmëri.png · ≈ 3.8 MB
JPGFREE
Raster.jpg · ≈ 980 KB
PDFFREE
Faqosje shtypi.pdf · ≈ 4.8 MB
TIFFFREE
Prodhim poligrafik.tif · ≈ 8.9 MB
Hap të gjitha 134 formate

Harta e Timor-Leste

Të gjitha vendet brenda territorit — çdo hartë është gati për shkarkim.

Rajonet · 14

Qytetet kryesore · 100

Vende dhe rajone fqinje

Kaloni te qytete, rrethe dhe rajone fqinje — secili ka një hartë vektoriale të gatshme në të njëjtat formate.

Afër

Nusa Tenggara Timur5 675 711 · 372 km · RajonKupang450 360 · 281 km · QytetDusun Duli419 km · QytetDusun Autimnanu208 km · QytetDusun Bikium205 km · QytetDusun Nawuteu411 km · QytetDusun Oelfau212 km · Qytet

Vende të ngjashme

Equatorial Guinea1 000 000Mauritius1 265 475Estonia1 307 605Guinea-Bissau1 449 230Montenegro678 177Luxembourg660 809
Harta e Timor-Leste
Timor-Leste
1.1M

Rreth Timor-Leste

Timor-Leste është një hartë vektoriale e gatshme bazuar në të dhënat e OpenStreetMap. Nuk është një imazh, por shtresa të strukturuara ndërtesash, rrugësh, trupash ujorë, gjelbërimi dhe pikash me interes që mund të redaktohen në çdo program profesional. Territori i hartës mbulon një sipërfaqe prej 29,190 km2 brenda kufijve administrativë.

Harta përfshin 25 970 ndërtesa, 9 764 km rrugë dhe rrugica dhe 3 036 pika me interes. Çdo shtresë mund të aktivizohet ose çaktivizohet para shkarkimit, dhe të dhënat ruajnë klasifikimin origjinal të OpenStreetMap. Zonat e gjelbra mbulojnë rreth 0.6% të territorit.

Harta funksionon mirë si shtresë bazë në AutoCAD dhe CorelDRAW, për ngarkimin e shtresave në QGIS dhe ArcGIS, përgatitjen e skemave dhe planeve të shtypura, ose si bazë për dizajn dhe navigim. Janë në dispozicion më shumë se 130 formate — nga DWG, DXF dhe SVG te GeoJSON, Shapefile dhe modele 3D, në sistemin e koordinatave WGS 84.

25 970ndërtesa
9 764 kmrrugë dhe rrugica
3 036objekte
134formate
WGS 84sistemi i koordinatave

Çfarë përmban harta e Timor-Leste

Harta mbulon të gjithë territorin e Timor-Leste brenda kufijve administrativë — 29,190 km2. Zonat e gjelbra mbulojnë 0.6% të territorit. Çdo shtresë mund të aktivizohet ose çaktivizohet para shkarkimit.

25 970ndërtesa
Ndërtesa në shtresa të veçanta
banimi958
tregtare37
industriale40
9 764km
Rrugë me klasifikim
trunk roads43 km
primary roads1 187 km
service roads203 km
3 036POI
Pika me interes
Yes96
fuel stations55
parks62
Rrugët kryesore
Estrada Balibó - LiquicáEstrada Aileu - AinaroEstrada Umaboco - ManatutoEstrada Suai - MalianaEstrada Iliomar - ViquequeEstrada Baukau - Lospalos
Pikat e interesit · 6
Chega! Exhibition
Centro Nacional Chega
Museum Resistensia de Timor-Leste
Posto Antigo Uatulari
Balibo flag house
Forte

Si duket harta e Timor-Leste

I njëjti vend në tre stile renderimi. Ndërtesat, rrugët, uji dhe gjelbërimi bartën në çdo format pa humbje.

Vizatim (CAD) — harta e Timor-Leste
Vizatim (CAD)
Konture në sfond të errët — për DWG dhe DXF
Vektor standard — harta e Timor-Leste
Vektor standard
Një hartë me ngjyra me ndërtesa, rrugë dhe gjelbërim
Faqosje shtypi — harta e Timor-Leste
Faqosje shtypi
Një faqosje e gatshme për PDF dhe prodhim poligrafik

Vlerësimet e vendit

Indekse të përbëra nga të dhënat e OpenStreetMap: sa komode është të jetosh këtu, të ecësh në këmbë, të përdorësh transportin dhe gjelbërimin.

Për jetesë
1Vend për t'u rritur
Një indeks i përbërë nga 100
Lidhshmëria
12/100
Vend për t'u rritur

Infrastruktura e Timor-Leste

Çfarë ndodhet në territor sipas të dhënave të OpenStreetMap.

327
Ushqim
827
Dyqane
233
Hotele
13
Transport
30
Parqe
246
Ujë

Dendësia dhe ngopja

Sa objekte ka për kilometër katror — sipas të dhënave të OpenStreetMap.

1
ndër./km²
0,3
km/km²
0
POI/km²
0,6%
gjelbërim

Si përdoret harta

I njëjti grup të dhënash për Timor-Leste — për detyra të ndryshme: nga vizatimi te shtypja 3D.

Arkitekturë dhe projektim
Një shtresë bazë dhe konture ndërtesash për vizatime dhe faqosje.
DWG / DXF
Dizajn dhe ilustrim
Një bazë vektoriale harte për postera, skema dhe dizajn identiteti.
SVG / AI
GIS dhe analizë
Shtresa të gjeoreferencuara për QGIS, ArcGIS dhe analizë hapësinore.
GeoJSON / SHP
Shtypje 3D dhe modele
Relievi i ndërtesave dhe terrenit për shtypje dhe vizualizim.
STL
Navigim dhe gjurmë
Të dhëna harte për navigatorë dhe aplikacione rrugësh.
Garmin
Shtyp dhe botim
Një faqosje harte e gatshme për prodhim poligrafik.
PDF

Pikat e interesit

Muze, monumente dhe vende të shquara të Timor-Leste sipas të dhënave të OpenStreetMap — secili me një lidhje drejt hartës.

🏛️
Chega! Exhibition
MuzeOSM
🏛️
Centro Nacional Chega
MuzeOSM
🏛️
Museum Resistensia de Timor-Leste
MuzeOSM
🏛️
Posto Antigo Uatulari
MuzeOSM
🏛️
Balibo flag house
MuzeOSM
🏰
Forte
KalaOSM
Salt lake
AtraksionOSM
Portuguese Fort
AtraksionOSM
Bubble Beach
AtraksionOSM
Massive 30x10x10 metre Rock in a field
AtraksionOSM
Prisao de Aipelo
AtraksionOSM
Portuguese building in ruins
AtraksionOSM
Walking path up
AtraksionOSM
Lagoa Masin Maubara Area Nacional Protezidu
AtraksionOSM
Mt. Ramelau Gate (end of the jeep track)
AtraksionOSM
Portuguese Fort
AtraksionOSM
Hotspring
AtraksionOSM
Walk path to Adara
AtraksionOSM
Arrozais
AtraksionOSM
Dokomali Falls
AtraksionOSM
Início da trilha para Ramelau
AtraksionOSM
Arlo
AtraksionOSM
market
AtraksionOSM
Beautiful beach
AtraksionOSM

Natyra dhe zonat e gjelbra

Parqe, sheshe dhe trupa ujorë të Timor-Leste sipas të dhënave të OpenStreetMap — gjithçka bartet në hartë si shtresa të veçanta.

366
km² gjelbërim
0,6%
mbulesë e gjelbër
30
parqe
246
trupa ujorë
Parqe dhe sheshe
Residência dos Membros da Autoridade RAEAOA · 10 ha
Jardim botanico Fransisco Xavier Amaral · 8 ha
Kakeularan · 1 ha
Praça da Diocese de Díli · 1 ha
Jardim 5 de Maio · 1 ha
Trupa ujorë
Ira Lalaro · liqen
Mota Laclo · liqen
Margens do rio Laleia · liqen
Margem de rio · liqen
Linha de água · përrua
Rio · lumë
RIBEIRA MAU-UAI · lumë
Mota Mola · lumë

Transporti publik

Stacione dhe stacione hekurudhore sipas të dhënave të OpenStreetMap.

13
stacione autobusi

Transporti publik i Timor-Leste përfshin 13 stacione autobusi. Të gjitha stacionet përfshihen në hartë si shtresë e veçantë.

Rrugë dhe rrugica

Rrugë të klasifikuara sipas llojit — sipas të dhënave të OpenStreetMap.

5424,5 km
unclassified roads
1438,1 km
residential streets
1187,8 km
primary roads
1008,9 km
tertiary roads
362,1 km
secondary roads
203 km
service roads
61,7 km
motorways
43,3 km
trunk roads

Rrjeti rrugor i Timor-Leste — 9 764 km rrugë sipas të dhënave të OpenStreetMap, të klasifikuara sipas llojit.

Rrugë me emër
Estrada Balibó - Liquicá · 83,6 km
Estrada Aileu - Ainaro · 74,5 km
Estrada Umaboco - Manatuto · 68,7 km
Estrada Suai - Maliana · 68,3 km
Estrada Iliomar - Viqueque · 66,3 km
Estrada Baukau - Lospalos · 59,4 km
Estrada Viqueque - Baucau · 59,1 km
Estrada Mantuto - Baucau · 55,4 km

Restorante dhe kafene

Lokale ushqimi dhe pijesh sipas të dhënave të OpenStreetMap.

266
restorante
42
kafene
9
bare
10
fast-food

Në Timor-Leste, OpenStreetMap regjistron 327 lokale ushqimi dhe pijesh — restorante, kafene, bare dhe pika fast-food.

Lokale të shquara
As Sis
Food-l-do
Food Court
Caz Bar
Dili Club
Café Wesa'e
Timor Top
Cock & Bull

Dyqane dhe tregti

Tregti me pakicë sipas të dhënave të OpenStreetMap.

827
dyqane

Në Timor-Leste, OpenStreetMap regjistron 827 dyqane dhe pika shitjeje. Kategoritë kryesore: Kioskë, Minimarket, Dyqane, Supermarket, Veshje, Furrë buke.

Kioskë242Minimarket127Dyqane95Supermarket74Veshje17Furrë buke14Motorcycle Repair14Automekanik12Wholesale11Elektronikë11

Arsimi

Shkolla, universitete dhe biblioteka sipas të dhënave të OpenStreetMap.

625
shkolla
52
universitete
6
biblioteka
55
kopshte

Shkolla: *ESG Dom Martino DC Lopes Maliana, 12 Outubro Tasi Tolu, 12 de Utubru, 1912 Same, 30 de Agusto, Amigo de Jesus School, An Najah Islamic school, Area EBC Raifun. Universitete: Centro De Paz Sta. Isabel Canossa Manatuto, Colegio Femeninho Assisi Fatuberliu, Colegio Masculinho Assisi Fatuberliu, Escola Secundária de Acarlaran, Escola Técnica Aileu, Eskola pre sekundaria Santo Antonio, Liceu, Madre Canossiana. Biblioteka: Biblioteca de Aileu, Biblioteka do Cospepal, Library PBI, Xanana Gusmao Cultural Centre.

Shëndetësia

Spitale, farmaci dhe klinika sipas të dhënave të OpenStreetMap.

168
spitale
26
farmaci
107
klinika

Spitalet e Timor-Leste: *clinica faturilau, Acomano, Asulao-Sare, Atabai, Bairo Pite Clinic Lanud, Bereleu, Calvario de Estasaun Baricafa, Cassa.

Ku të qëndroni

Hotele, bujtina dhe shtëpi pritjeje sipas të dhënave të OpenStreetMap.

233
vende akomodimi
Hotele dhe shtëpi pritjeje
apartemen no 12 · Bujtinë
apartemen no 16 · Bujtinë
Hospedaria Manukoko Rek (Guesthouse) · Shtëpi pritjeje
homestay & old artifacts · Shtëpi pritjeje
apartemen 15 · Bujtinë
Homestay Stefan (Steven) · Shtëpi pritjeje
Linissa Blessing guesthouse and restaurant · Shtëpi pritjeje
Antonia's Homestay · Shtëpi pritjeje

Çfarë ka në hartë

Çdo shtresë e hartës së Timor-Leste mund të aktivizohet ose çaktivizohet para shkarkimit.

Shtresat e hartës
Ndërtesa: 25 970
Rrugë: 9 764 km
Pika me interes: 3 036
Zona të gjelbra: 366 km²

Shifra kyçe

Një përmbledhje bazuar në të dhënat e OpenStreetMap për Timor-Leste.

Ndërtesa25 970
Ndërtesa banimi958
Ndërtesa tregtare37
Rrugë9 764 km
Zona të gjelbra366 km²
Mbulesë e gjelbër0,6%
Lokale ushqimi dhe pijesh327
Dyqane827
Pika me interes3 036
Stacione autobusi13
Spitale168
Farmaci26
Pika interesi100

Krahasuar me fqinjët

Si krahasohet vendi me fqinjët brenda një rrezeje prej 30 kilometrash.

186 vende brenda një rrezeje prej 30 km për krahasim.

🌿 Gjelbërimpërqindja 12 nga 100
🛣️ Rrugëpërqindja 0 nga 100

Pyetje të shpeshta

Hapni osm2cdr.com, zgjidhni zonën e dëshiruar në hartë, zgjidhni një format dhe filloni eksportin. Shumica e hartave janë gati në 1–5 minuta.
Harta e Timor-Leste është e disponueshme në mbi 134 formate: CDR, DWG, DXF, SVG, AI, EPS, PDF, PNG, GeoJSON, KML, Shapefile, GeoTIFF dhe të tjera.
Po! Harta e plotë e Timor-Leste është falas gjatë Open Beta — të gjitha 134 formatet, pa kufizime sipërfaqeje dhe pa regjistrim.
Shërbimi përdor të dhëna nga OpenStreetMap, të përditësuara çdo muaj.
Koha e gjenerimit varet nga madhësia e zonës. Do të merrni një njoftim me email.